czwartek, 21 kwietnia 2016

Rumunia Mołdawia. Mapa samochodowa 1:600 000

Mołdawia w 1991 r. oderwała się od Rosji, tworząc niezależną republikę. Słynie z zalesionych wzgórz z ciągnącymi się na nich bezkresnymi polami. Jadąc mołdawskimi drogami, co chwila natrafimy na mniejsze i większe stawy, w których miejscowi łowią ryby, a dzieciaki się kąpią.
Mołdawskie wina są ponoć jednymi z najlepszych na świecie. Co ważne dla turystów, znajdziemy je w winnicach, których w tym kraju jest naprawdę sporo. I to za niewygórowaną cenę.

Spokojnie i bez tłumów
Z gospodarką tu krucho, z rozwojem technologicznym także. Ale za to zabytków i miejsc wartych obejrzenia jest sporo. Nie są też zbytnio oblegane, co sprawia, że bez tłumu i pośpiechu można pozwiedzać różne zakątki Mołdawii. Zacznijmy od krajobrazu: pagórkowate niziny, a na nich czerwone arbuzy, żółte jak słońce słoneczniki i słodkie winogrona. Na szczęście mołdawska ziemia jest żyzna i rodzi wspaniałe kwiaty, warzywa i owoce. A bogactwo kolorów naprawdę robi wrażenie.
Powszechne winogrona i winnice sprawiają, że według legend właśnie z tego powodu granice kraju układają się w kiść winogron.

Największa winnica
Jedną z największych na świecie winnic jest Mileştii Mici. Jej podziemne korytarze chowają przez ponad 250 kilometrów niemal 2 miliony butelek z czerwonym winem. Na takiej powierzchni można swobodnie przemieszczać się samochodem. Organizuje się tu wycieczki, które trwają od 40 minut do ponad 2 godzin. Jest co zwiedzać!

Małe kompendium wiedzy
Miejsc ciekawych turystycznie jest w Mołdawii więcej. Są tu obiekty światowego dziedzictwa kultury UNESCO, stanowiska archeologiczne, liczne klasztory i cerkwie oraz wspaniałe, malowniczo położone punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę miast, miasteczek i wsi.
Rumunia Mołdawia. Mapa samochodowa 1:600 000” to małe kompendium wiedzy o Mołdawii. W książeczce znajdziemy numery dróg i autostrad, kilometraż na drogach, indeks miejscowości. Oprócz tego dowiemy się, co zwiedzić i jaki czas na to przeznaczyć. W opracowaniu zamieszczono też podstawowe informacje statystyczno-historyczne o państwie, jego ukształtowaniu terenu i mieszkańcach.

Rumunia Mołdawia. Mapa samochodowa 1:600 000
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Demart
Rok wydania: 2010
Język wydania: polski

Forma: mapa

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza