środa, 13 stycznia 2016

Rumunia oraz Mołdawia. Mozaika w żywych kolorach

Chorwacja, Bułgaria, a nawet Węgry i Rumunia to kraje znacznie częściej odwiedzane przez turystów. Mołdawia wydaje się być przy nich trochę zapomnianym państwem. Pewnie dlatego, że kojarzy się zwykle z biedą, zacofaniem i brakiem atrakcji turystycznych. Nie należy wierzyć obiegowym opiniom, na które ten malowniczo położony wśród wzgórz z winnicami i małych stawów kraj wcale nie zasługuje. Dlatego poczytaj przewodnik Rumunia oraz Mołdawia. Mozaika w żywych kolorach”.Nie tylko winnice
We wrześniu odbywa się tu winobranie i liczne festiwale z nim związane. Wtedy też największym powodzeniem cieszy się zwiedzanie jednej z największych winnic na świecie, liczącej 250 kilometrów. Ale nie tylko winnice są warte odwiedzin w Mołdawii. Każdy, kto tu zawita, powinien zajrzeć do Orheiul Vechi. To historyczno-archeologiczny kompleks, znajdujący się na północnym wschodzie od Kiszyniowa, stolicy i największego miasta Mołdawii. Orheiul Vechi, położony nad rzeką Răut, jest wąwozem z jaskiniami, w których dawniej mieszkali mnisi. Bilet wstępu jest niedrogi (kilka złotych), a wąwóz można zwiedzać w godzinach 9.00-17.00.

Co zwiedzić, gdzie i za ile
W przewodniku „Rumunia oraz Mołdawia. Mozaika w żywych kolorach” znajdziemy też informacje o Rumunii, jak wskazuje sam tytuł tejże publikacji. Dowiemy się, co zwiedzić, na co warto przeznaczyć większą część czasu, jak dojechać zarówno do miejsc ciekawych turystycznie, jak i tych, które nie znajdują się na mapach i w większości przewodników, a które mają zagadkową, wartą poznania historię.

Kuchnia i pelikany
Autorzy książki zabiorą nas w podróż po magicznym świecie zapomnianych, malowniczych krajów, z ich bogatą tradycją i niezwykle smaczną, choć dość egzotyczną kuchnią. Podpowiedzą, gdzie się stołować, gdzie zatrzymać na dłużej, a gdzie zobaczyć… pelikany.
W książce zamieszczono również kalendarz cyklicznych interesujących wydarzeń kulturalnych, podręczny słownik najczęściej używanych zwrotów w obu krajach, opis zabytków i ceny wstępu do nich.

Rumunia oraz Mołdawia. Mozaika w żywych kolorach
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania: 2015
Seria: Bezdroża classic
Język wydania: polski
Forma: książka

Ilość stron: 632

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza